KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14378356
nr 1437 8356
Arnold Eres
(1917-1986), Sverige
Signerad, daterad 1965, landskap. Blandteknik, bildmått: 37x48cm, yttermått inklusive ram: 49x60cm
Arnold Eres, Estnisk-Svensk bildkonstnär född i Estland 1917, död 1986.
måndag 13 december 2021
kl 18:18:29
Arnold Eres
Läs mer om Arnold Eres